Porovnat (0)
Zpět na výpis Produktů /

Atomic Pro C2 Skintec PSP+Prolink Shift Pro Classic Bl/JET hard AB0021266 21/22


Vyprodáno

Tak tohle vám bohužel uteklo...

Neváhejte a prozkoumejte podobné zboží.
Běžky se skinem Atomic
Ověřit dostupnost


 • začátečník

 • začátečník

 • Fischer

  Fischer Boot Cover Arctic

  1 299
  1 890 Kč
  - 31 %
Běžky Pro C2 Skintec od značky Atomic jsou ideální volbou pro začínající sportovní lyžaře, kteří hledají perfektní lyže na klasiku. Jsou postaveny na tuhém jádru Densolite, které poskytuje nízkou váhu a lepší obratnost. Také tlumí vibrace, a tím usnadňuje lyžování. Širší konstrukce zajišťuje relativní stabilitu a pomáhá nabít sebevědomí a jistotu i nezkušeným lyžařům.

Skluznice BI 4000 je s univerzální strukturou Race Grinding (závodní broušení) na podkladu rychlá, a tak si užijete dobrodružství i ve vyšší rychlosti. Nová technologie C2 nabízí možnost snadné výměny skinů Easy Skin Exchange. Ve vteřině tak přizpůsobíte lyži aktuálním podmínkám pro ideální odraz. Běžky s mohérovými pásy obsahují technologii Skintec, díky které nepotřebují stoupací vosk a umožňují jistý odraz za každého počasí. 

Na běžky je namontována deska PSP (prolink shift plate), která je určena pro vázání Prolink shift. Toto vázání je možné posouvat pouhým zmáčknutím tlačítka a posunout vázání vpřed pro lepší odraz, nebo vzad pro lepší skluz.

parametry:

vykrojení: 45-45-45
tuhost: hard


Technické parametry

Určení ,
Barva ,
Podpora stoupání Ano
Podložka Ano
Profil lyžaře Pokročilý
Typ jádra Pěnové
S vázáním Ne
Šířka středu lyže 45

Tabulky velikostí Atomic Pro C2 Skintec PSP+Prolink Shift Pro Classic Bl/JET hard AB0021266 21/22

Jak správně vybrat

V první řadě si musí kupující ujasnit, jaký typ běžky hledá. V podstatě existují dva:

 1. Hladké běžky (wax), které se dále dělí na lyže určené na klasický způsob běhu a na bruslení (skating). V této skupině se nachází běžky od turistické, až po závodní úroveň. Jsou-li tyto lyže dobře připraveny (navoskovány), poskytnou uživateli neopakovatelný zážitek z jízdy. V ČR je také oblíbený typ lyží s označením Combi. Je to typ lyže, který je tvrdší než klasická a měla by teoreticky sloužit i pro skating. V alpských a severských zemích se tento typ běžky téměř nenabízí (mj. z důvodu rozdílné přípravy na odlišné způsoby a i z důvodu použití jiné délky holí).
 2. Běžky s tzv. podporou stoupání. Tato může být protismyk v oblasti stoupací komory pod botou lyžaře (grip, crown, lidově šupina atp.). Další možností jsou běžky se speciální skluznicí (Salomon Micro, Atomic Ultragrip…). Poslední tři sezóny používá Atomic a Salomon tzv. SkinTec. Jde o vyměnitelnou mohérovou desku v oblasti stoupací komory a zbytek skluznice je hladký (výborná sportovní varianta). Všechny běžky s podporou stoupání jsou určeny pro klasický způsob běhu. Výhodou této skupiny jsou jejich menší nároky na údržbu avšak na druhé straně jejich skluz nikdy nebude takový, jako u dobře navoskované hladké lyže.

Jestliže si tedy ujasním, co hledám, je nutno zvolit správnou délku lyže. Jedná-li se o klasiku je optimální cca + 20 cm nad výšku postavy. Bruslení 0 až + 10 cm nad výšku, u Combi cca + 15 cm.

Nejdůležitější je ovšem váha lyžaře v závislosti na délce (typu) běžky. Aby lyže správně fungovala při odrazu a skluzu, musí být  jejich tvrdost odpovídat hmotnosti uživatele. Tato tvrdost se měří na speciálním stroji tzv. Flextesteru. Tento stroj je schopen posoudit, zda typ a délka lyže je vhodná pro konkrétního lyžaře a současně diagnostikuje délku stoupací komory (úseku skluznice, kam nanášíte stoupací vosky). Je-li běžka příliš měkká, lyže nejede, je-li příliš tvrdá, není lyžař schopen se z ní odrazit (podkluzuje). Takto špatně vybrané lyže jsou nefunkční a znamenají pouze vyhozené finanční prostředky. Více se o Flextesteru dočtete na našem blogu.

Službu spojenou s diagnostikou na Flextesteru provádíme u zákazníků, kteří nakupují v našem kamenném obchodě i na e-shopu zdarma.Ověřit dostupnost
 


Adresa prodejny

Brechtova 27/7
638 00 Brno-sever

Jak se k nám dostanete
Zobrazit na mapě

info@actisport.cz
Otevírací doba
listopad - březen:
po–pá10.00–12.00
13.00–19.00
so09.00–12.00
 
duben - říjen:
po–čt10.00–12.00
14.00–18.00
10.00–12.00
sozavřeno
 
+420 731 431 912
+420 548 522 422