Porovnat (0)

Blog


Běh
Letní

10 nejčastějších důvodů, proč začít běhat


Stále přemýšlíte nad tím, jestli začít běhat nebo to zase odložit? Máte nedostatek motivace? Potřebujete trošku pošťouchnout? Nevíte, jestli vás to bude bavit? Není nic jednoduššího, než to vyzkoušet. Běhání se může stát nejen vašim koníčkem, ale také životním stylem, který dodá vašemu životu tu správnou energii i směr. Přinášíme vám 10 důvodů, které by některým z vás mohly pomoci s rozhodnutím.

1. Běh vás téměř nic nestojí

Ať už se chcete vydat na dráhu profesionálního běžce nebo ne, tak v každém případě můžete začít již dnes. Neodkládejte nic, prostě se do toho dejte. Je na vás, jestli si pořídíte běžecké boty i sportovní oděv. Pokud hodláte začít běhat jen kreativně, nemusíte hned nakupovat veškeré běžecké vybavení. Každopádně myslete na to, že se jedná o investici, kterou vám zdraví vrátí.

2. Běhat můžete kdykoliv a kdekoliv

Ať už jste ranní ptáče či nikoliv - vyzkoušejte to. Někomu dělá dobře si ráno před prací přivstat, jinému naopak vyhovuje si zajít zaběhat až po práci. Totéž se dá říct i o prostoru. Běhat můžete kdekoliv. Kolem přehrady, v místním parku, na dovolené či na hřišti. Vyzkoušejte jednu vaší oblíbenou trasu, ale klidně to můžete dle vašich preferencí střídat.

3. Sportem ke zdraví

S pravidelnou dávkou běhu na čerstvém vzduchu se budete nejen cítit lépe, ale také bude vaše tělo odolnější proti nepříznivým vlivům i bakteriím. Jednou ze zajímavostí je ta, že pokud se rozhodnete běhání věnovat, délka nemocí se vám může snížit až o dva dny.

4. Řekněte stop stresu a depresím

S během už nebudete muset tyto problémy řešit. Předejděte těmto nepříjemnostem, které otravují váš život. Neříká se nadarmo, že venku si člověk nejlépe vyčistí hlavu. S během se uvolňuje známý hormon endorfin, který naopak přináší naprosté uvolnění a čistou mysl. Běhání vám vrátí ztracenou energii.

5. Svobodná vůle

Nezáleží na tom, jestli jste muž nebo žena, menšího či většího vzrůstu, ať už máte vystudovanou střední školu nebo máte ve jméně dva tituly. Běhat může úplně každý, každý jeden z nás. Užijte si tu svobodu, kterou tento sport přináší. Běhejte jakou rychlostí chcete i kde chcete.

6. Za lepší formu i postavu

Zadýcháte se u toho, když máte vyjít ke kamarádce do posledního patra? Mimo lepší náladu a úplně novou energii, získáte také dobrou kondici. Pokud začínáte běhat, tak je dobré si první určit kratší trasy a postupně přidávat. Později poznáte, že už uběhnete daleko více a kondice bude lepší a lepší. Další ze zajímavostí je ta, že až po běhání spaluje vaše tělo přebytečné tuky. Při běhu se totiž vše nastartuje a teprve potom, co si lehnete k televizi, tělo začíná pořádně pracovat.

7. Klidný spánek

Stává se vám často, že nemůžete spát? Budíte se? V noci počítáte ovečky, které vám někdy pomohou, ale už vás to unavuje. Vyzkoušejte něco jiného - a ne opravdu nemáme na mysli prášky na spaní. Stačí hodit na sebe tepláky, tričko, boty a vyzkoušet alternativu, která vám může prospět. S během se unavíte a uvidíte, že spánek bude mnohem lepší i kvalitnější.

8. Udělejte si čas jen pro sebe

Stále jsme obklopeni lidmi. Ať už se jedná o práci, večeři či třeba nákupy. Doma naopak koukáme na filmy, věnujeme se sociálním sítím či hrajeme hry. Zkuste trošku vypnout. Vydejte se za čerstvým vzduchem, kde budete jen vy a vaše myšlenky. Uvidíte, že když si každý den najdete půl hodinky čas na tento koníček, tak budete mnohem vyrovnanější a šťastnější.

9. Zdravá závislost

Zapomeňte na alkohol, cigarety či třeba počítač. Vytvořte si závislost k něčemu, která za to stojí. Vyzkoušejte to. Když už se do tohoto koníčku zamilujete, tak nebudete chtít přestat. Jen si to zkuste představit. Běžíte jak dlouho chcete, kam chcete a můžete se kdykoliv zastavit, opět kdy chcete. Tato příjemná závislost vás také navede na pravidelnou stravu či třeba na zdravý životní styl.

10. Nové boty

Ženy, to nejlepší na závěr. Patříte k shopaholicům? To, že máme nedostatek oblečení ve svém šatníku, nemáme nic na sebe a potřebujeme něco nového - v tom se vidí zaručeně mnoho z nás. Ale tato nová příležitost vám přináší i výhodu toho, že si budete muset pořídit minimálně nové boty. Takže argumenty, že máte bot už několik, že žádné další nepotřebujete půjdou v tomto případě stranou. Běžecké boty, které se dají kombinovat s teplákovkou, to už stojí za hřích, nemyslíte?


Nové běžecké boty si můžete vybrat i na naší prodejně nebo e-shopu (pánské, dámské, dětské).

 

Vidíte? Spoustu výhod. Během nic neztratíte, naopak získáte! Vyzkoušejte to.Mohlo by se Vám hodit


Adresa prodejny

Brechtova 27/7
638 00 Brno-sever

Jak se k nám dostanete
Zobrazit na mapě

info@actisport.cz
Otevírací doba
listopad - březen:
po–pá10.00–12.00
13.00–19.00
so09.00–12.00
 
duben - říjen:
po–čt10.00–12.00
14.00–18.00
10.00–12.00
sozavřeno
 
+420 731 431 912
+420 548 522 422