Porovnat (0)

Blog


Běh
Letní
Tipy na dovolenou
Turistika

Aktivně či relaxačně na Pálavě a okolí


Taky milujete jižní Moravu? A kdo ne! Překrásná příroda, folklor a samozřejmě víno, to se musí přece hned vybavit každému! I my, když zase vyrážíme na jih, tak stejně jako v textu hitu od Chinaski, už od Brna jsme jako na trní, protože ta sladká hudba tak blízko zní! Není se tak vůbec čemu divit, že se letos stala jižní Morava oficiálně nejoblíbenějším krajem České republiky. A proto vám přinášíme malý tip, jak strávit aktivní dovolenou v kouzelném okolí Pálavy.

 

Vyběhněte na Děvín

Pálavské kopce a okolí vynikají rozmanitostí terénu a skladbou povrchu od asfaltových cest v bezprostřední blízkosti Novomlýnských nádrží, přes prašné polní cesty či kamenitý terén pálavských kopců a roklin. A to samozřejmě vybízí k otestování jak vaší kondice, tak běžeckého a outdoorového vybavení. 

Trénovaným běžcům doporučujeme Děvín – nejvyšší vrchol pálavských kopců s nadmořskou výškou 554 m je opravdu náročnější sousto. Pro porovnání: převýšení mezi Dolními Věstonicemi a vrcholem Děvína je na necelých 4 km úctyhodných 379 m nadmořské výšky. Odměnou za náročný výstup je ale překrásný výhled do kraje, kde při dobrých klimatických podmínkách vidíte i vzdálené vrcholky Alp. Pěší podle fyzičky ocení pálavské a podpálavské značené trasy i naučné stezky.

 

Z Mikulova po červené

Pokud je pro vás výstup na Svatý kopeček v Mikulově málo, můžete se vydat z historického centra po červené na mnohem vydatnější procházku. Turistická trasa vás zavede kolem Jeskyně Na Turoldu a Kočíčí skály až na Stolovou horu, která je nezaměnitelná svým téměř vodorovným vrcholem a nádherným výhledem. To jsme ale teprve v polovině hlavní pálavské hřebenové trasy. Při sestupu ze Stolové hory narazíte na zříceninu Sirotčí hrádek, místo kde opět budete z kapes soukat mobily a z batohu foťáky. Jedná se totiž o jednu z nejkouzelnějších zřícenin celé Pálavy. Jakmile dorazíte do obce Klentnice, můžete si cestu zpříjemnit po modré soutěskami kolem skalních útvarů Trůn, Špunt a Martinka nebo rovnou pokračovat po červené na již zmiňovaný nejvyšší vrchol Pavlovských vrchů - Děvín. Odtud je to už jen kousek na známou zříceninu Dívčí hrady (neboli Děvičky), jenž je dominantou celé krajiny. Dá se říct, že 10 km túra je tady u konce a vy už při pozorování krajiny pod vámi můžete začít přemýšlet, jestli ochutnáte víno v nejbližším Pavlově nebo jen o něco vzdálenějších Dolních Věstonicích.

Pálava mapa trasy

Odpočineme si ve Strachotíně

A hned naproti Dolních Věstonic, na druhém břehu vodní nádrže Nové Mlýny se nachází malebná vinařská obec Strachotín. Pokud si Pálavu chcete užívat plnými doušky po několik dní a po zdolávání zdejších běžeckých výzev i turistických cílů hledáte správné místo pro relaxací a pasivní odpočinek, z vlastní zkušenosti můžeme doporučit například právě zdejší apartmány Amaris ve Strachotíně. V tomto ubytovacím zařízení jsme nalezli nejen skvělé strategické místo pro naše pěší výlety i cykloturistiku (v okolí je hustá a rovinatá síť cyklotras), ale apartmány poskytují pro každého i dostatek klidu a soukromí. Příjemným bonusem apartmánů Amaris je pak bazén s mořskou vodou, zahradní gril a vyhlášená místní vína. Díky přítomnosti dětského hřiště s houpačkami si pak dovolenou jistě užijí i rodiny s dětmi. Více vám ale případně řeknou jejich webové stránky. My za pobyt děkujeme!

Apartmány AmarisApartmány AmarisApartmány AmarisMohlo by se Vám hodit


Adresa prodejny

Brechtova 27/7
638 00 Brno-sever

Jak se k nám dostanete
Zobrazit na mapě

info@actisport.cz
Otevírací doba
listopad - březen:
po–pá10.00–12.00
13.00–19.00
so09.00–12.00
 
duben - říjen:
po–čt10.00–12.00
14.00–18.00
10.00–12.00
sozavřeno
 
+420 731 431 912
+420 548 522 422