Porovnat (0)

Blog


Letní
Běh

Běhání a alkohol


Alkohol? Ať už si to dokážeme přiznat nebo ne, tak v naší společnosti se vyskytuje i mezi sportovci. Stává se to i těm vrcholovým, ovšem ti potom nemusí dosáhnout takových výsledků, kterých by bez alkoholu dosáhnout mohli. Většinou se jedná o sklenici piva nebo vína. Bohužel, i to je škodlivé - běžcům to více bere než dává. Pokud se jednou rozhodnete sportovat, ať už rekreačně či závodně, tak je třeba k tomu přizpůsobit i váš životní styl. Samozřejmě, mezi rekreačním a závodním během je rozdíl, ovšem ani v jednom případě není alkohol pro tělo užitečný. Ono celkově, považovat se za běžce a přitom mít v ruce sklenici vína, to už o něčem svědčí.

Chci zhubnout, ale nejde mi to

Jednou z příčin může být zrovna právě to, že běh není dobré kombinovat s alkoholem. Schválně se zkuste někdy zamyslet nad tím, kolik ty dvě sklenice vína, které si dáte u televize před spaním obsahovaly kalorií. Tak jako byste se večer už neměli přejídat, tak stejně je to s pitím alkoholu. Dostáváte do sebe tzv. nezdravou energii, kterou vaše tělo nestíhá zužitkovat.

Pokud jste se rozhodli vydat se směrem běžce, tak opravdu tvrdý alkohol zkuste vyřadit. Nejen, že díky tomu se vám nemusí dařit změnit postavu, ale škodí také vašim orgánům. Nikde samozřejmě není řečeno, že musíte začít abstinovat. Je to pouze o vašem odhodlání a o tom, co chcete se svým tělem změnit. Hlavně každé tělo může reagovat jinak. Mnoho nejlepších sportovců se stali úplnými abstinenty - pokud si za něčím opravdu jdete, máte stanovené své cíle, stačí to nevzdávat a ono to půjde!

Sklenkou vína, kterou vám nabídne vaše kamarádka na oslavě svých narozenin, tou samozřejmě pohrdnout nemusíte.

Dvě piva vám dodají téměř tolik kalorií, tak jako byste snědli celou čokoládu!

 

Horší regenerace

Zvládli jste se proběhnout kolem přehrady? Máte za sebou závod? V každém případě ani po jedné z těchto činností by neměl následovat žádný, ale opravdu žádný alkohol. Tělo se totiž první zbavuje ethanolu a veškeré regenerační procesy se v tom případě zpomalí. Zároveň tělo spotřebovává energii, která je důležitá k obnově. Na regeneraci už tělu nezbývá čas ani energie.

Po vašem výkonu raději sáhněte po vodě a přejděte tak zbytečným nepříjemnostem, které svému tělu s každým polknutím alkoholu děláte. Pivo, víno či tvrdý alkohol se stává opravdovým zabijákem a brzdí vám dosáhnout vašich snů.

Vše, co je proti regeneraci by mělo jít stranou.

 

Horší výkon

Je to logické. Pokud se rozhodnete s alkoholem běžet, vaše tělo na to bude reagovat. Zhorší se vaše rychlost i ovládání pohybu. Výkon se bude také odvíjet od toho, pro jakou vzdálenost jste se rozhodli. S větší vzdáleností může dojít k dehydrataci či nedostatku cukru v těle, což nemusí být pro vás úplně bezpečné (obzvlášť pro ty, kteří běhají na místech, kde projde pět lidí za den).

Na výkonu se odvíjí také to, jak často si dopřáváte pivo, víno či jiný alkoholický nápoj. Pokud si ho dáte pouze příležitostně, tak to nemá velký dopad na váš dlouhodobý výkon. V případě, že popíjíte alkohol na denním pořádku, tak pocítíte negativní vliv nejen při běhu, ale u každého sportování.

Myslete také na to, že horší vytrvalost nebudete mít jen následující den, ale klidně i po dobu tří dnů (záleží na množství a druhu alkoholu).

 

 

Na pitný režim však rozhodně nezapomínejte! Na našich webových stránkách či přímo na prodejně můžete zakoupit sportovní láhve, které se vám budou hodit nejen při běhu.Mohlo by se Vám hodit


Adresa prodejny

Brechtova 27/7
638 00 Brno-sever

Jak se k nám dostanete
Zobrazit na mapě

info@actisport.cz
Otevírací doba
listopad - březen:
po–pá10.00–12.00
13.00–19.00
so09.00–12.00
 
duben - říjen:
po–čt10.00–12.00
14.00–18.00
10.00–12.00
sozavřeno
 
+420 731 431 912
+420 548 522 422