Porovnat (0)

Blog


Letní
Běh
Trendy

Běhání naboso


Už jste určitě slyšeli o tomto trendu. Běhání naboso čili minimalistický běh se čím dál tím více rozšiřuje a jeho popularita roste. Některým běžcům tento způsob vyhovuje, prožívají tak pocit lehkosti a zbavuje je to od obtížností. Otázkou ovšem zůstává, co je na tom pravdy. Rozhodně si však na běhání naboso musíte zvyknout postupně, málokomu to přijde přirozené ihned po vyzutí běžeckých bot.

 

Jaké jsou vlastně výhody či nevýhody běhu naboso? My jsme jich tady pár shrnuli. Samozřejmě je to také dost individuální. Někdo se s tím může ztotožnit brzo, jinému to nemusí naopak vyhovovat nikdy, někomu je tento běh vyloženě proti srsti a jiní ho milují!

Výhody

Nevýhody

+ lehkost - výběr vhodného terénu
+ ušetříte za boty - není to pro každého
+ poběžíte rychleji - vnímání nohou i těla
+ trénování nohou i celého těla - jiná technika 
+ zdravá chodidla - můžete se stát středem pozornosti
+ volnost, svoboda - tvrdý trénink + kvalitní mýdlo!

 

Jak začít?

Pokud se rozhodnete s tímto trendem začít, tak je důležité, nebrat to na lehkou váhu. Při běhu byste neměli například padat na patu, mohli byste si tak způsobit zranění. Doporučujeme vám ještě předtím, než se rozhodnete běžet úplně bez bot, aby jste vyzkoušeli tuto techniku v botech (běhejte přes špičku + kratší trasu) a v další fázi případně i koupili minimalistické boty (pánské, dámské). Pokud si budete jisti, teprve až potom přejděte k běhu úplně naboso.              

Začátky jsou opravdu těžké, nejen, že to uvidíte (puchýře a špinavé nohy), ale také to i ucítíte a nohy budou pořádně bolet (důležitý je vhodný terén, aby nedošlo k nějakému zranění).

Barefoot

Známé jako minimalistická obuv. S tímto názvem souvisí i to, že mají minimální váhu, anatomicky tvarovanou špičku, měkkou podrážku, bez podpatku a dostatečný prostor pro pohyb prstů.

Tyto speciální boty napodobují běh či chůzi naboso - chůze či běh v nich je pro mnoho lidí tedy v nich přirozenější. Boty zároveň chrání vaše chodidlo před zraněním. Oproti jinému druhu obuvi, se vaše prsty budou cítit mnohem volněji.

 

Nakoukněte do naší nabídky Barefoot obuvi, kterou nabízíme pro muže i ženy.Mohlo by se Vám hodit


Adresa prodejny

Brechtova 27/7
638 00 Brno-sever

Jak se k nám dostanete
Zobrazit na mapě

info@actisport.cz
Otevírací doba
listopad - březen:
po–pá10.00–12.00
13.00–19.00
so09.00–12.00
 
duben - říjen:
po–čt10.00–12.00
14.00–18.00
10.00–12.00
sozavřeno
 
+420 731 431 912
+420 548 522 422