Porovnat (0)

Blog


Běh
Letní

Canicross – jak běhat se psem


Máte doma čtyřnohého miláčka? Baví vás běhat? A co takhle spojit příjemné s užitečným? Vyzkoušejte canicross, který si snadno zamilujete a při běhání se už nikdy nebudete cítit sami. Rozšiřte řady běžců, kteří si běh bez psa už nedokážou představit!

Věrný parťák

Pes s vámi půjde běhat kdykoliv. Ať je pondělí nebo pátek, ať je ráno nebo večer, nedojde k žádným zbytečným výmluvám či hledání důvodů, proč nejít běhat. Bude mít na vás čas a chuť se jít proběhnout kdykoliv.

Jiná motivace, než u člověka

Pes to rozhodně nedělá proto, aby zhubl. Nepotřebuje se přetvařovat, dělá to čistě pro zábavu. Vy, jakožto jeho pán samozřejmě nějakou motivaci máte, jdete si za svými cíli - a to je jen a jen dobře! Je dobré začátky nepodcenit, proto máme pro vás tady pár praktických rad:

  • běhat začínejte nejdříve až po prvním roce psího života
  • volte spíše kratší trasy
  • trénink se snažte udělat takový, aby se nezdál příliš nudný

Netlačte na pilu

Není kam spěchat! Dopřejte vašemu čtyřnohému parťákovi život, bez přebytečných nátlaků. Nechejte ho volně běhat, potkávat se s ostatními psy či třeba choďte na výcvik. Pes by měl dospět po fyzické i psychické stránce a vybudovat si k vám důvěru a lásku.

Začněte zlehka

Pro začátek je dobré si vymezit opravdu krátkou trasu, klidně jen kolem chodníku, aby si pes zvykl. Musí si zvyknout, že jakmile dostane postroj, že je všechno trošku jinak. Naučí se, že nyní nebude chodit očichávat každý roh či běhat za fenami, ale že nyní je ten čas, kdy jde s páníčkem běhat.

Fyzickými tresty či nadávkami opravdu ničeho nedosáhnete.

Žádná nuda

Je důležité myslet na to, aby trénink nebyl příliš nudný. Pes to bere všechno jinak, než my lidé. Proto berte zřetel na to, že by měl být běh pro vašeho čtyřnohého parťáka co nejpestřejší. Stačí průběžně měnit místa či délky tréninku. Také může být pro psy zajímavé střídat typy povrchu.

Není to opravdu žádná těžká věda. Stačí dodržovat pár pravidel - třeba se vám to osvědčí a zalíbí oběma. Pokud se vám canicross zalíbil, ale nejste si jisti, jak začít, můžete navštívit společné tréninky či třeba tématické semináře, kde se dozvíte více (tyto semináře se konají v rámci celé České republiky).

 

Až půjdete běhat se psem, určitě se vám budou hodit běžecké boty pro nenáročný terén nebo boty do terénu.Mohlo by se Vám hodit


Adresa prodejny

Brechtova 27/7
638 00 Brno-sever

Jak se k nám dostanete
Zobrazit na mapě

info@actisport.cz
Otevírací doba
listopad - březen:
po–pá10.00–12.00
13.00–19.00
so09.00–12.00
 
duben - říjen:
po–čt10.00–12.00
14.00–18.00
10.00–12.00
sozavřeno
 
+420 731 431 912
+420 548 522 422