Porovnat (0)

Blog


Běh
Letní
Poradna

Co vše si vzít na závod a jak se na něj připravit


A je to tady! Příprava na závody je opravdu důležitá - nepodceňujte ji. Právě proto, že lze na ni postavit váš úspěch či naopak neúspěch vám přinášíme tyto rady, se kterými už nikdy na nic nezapomenete.

Registrace

Pokud máte vybraný závod, kterého se chcete zúčastnit, tak neotálejte. Registrace bývá často omezená počtem volných míst či bývá uzávěrka k určitému dni. Takže s chutí do toho a registrujte se s předstihem!

Jídlo a tekutiny

Den před vaším velkým závodem je dobré sníst třeba těstoviny (jídlo, které poskytne vašemu tělu dostatečný počet sacharidů). Nezapomeňte si vzít s sebou dostatečné množství tekutin i jídla. Popřípadě například energetické gely, které vám v průběhu závodu dodají rychlé cukry (předem si ale gely vyzkoušejte).

Oblečení

Na sebe si vezměte věci, které už máte odzkoušené a víte, že se v nich cítíte dobře. V žádném případě tuto možnost nepodceňujte. Není nic horšího než to, aby vás víc než hodinu tlačily nové boty či vás kousalo nové tričko. Samozřejmě to nemusí být žádné staré tričko, ale je dobré vědět, co si oblékáte.

Nezapomeňte

Věděli jste, že  je dobré si vzít den předem hořčík a vitamín B6? Vyhnete se tak zbytečným nepříjemnostem jako jsou například křeče.

Den před závodem nezapomeňte dobít baterky - je dobré jít včas spát.

Ještě předtím, než se vydáte na start, myslete na to, ať si odskočíte na záchod. Nechejte si tedy časovou rezervu, kdy si skočíte na velkou i malou

Pokud se poběží v létě, tak je dobré mít u sebe opalovací krém, kterým se před závodem ještě natřete. Nesmíme zapomenout ani na opruzeniny či puchýře. Natřete si chodidla, třísla, podpaží i mezi půlkami.

S sebou si přiberte v každém případě sluneční brýle a pokud si berete pro noční závod také čelovku, tak myslete na to, že musíte zkontrolovat baterky!

Závěrem

Radujte se a buďte na sebe pyšní! To, co vy uběhnete by mnoho lidí ani třeba neušlo. Na své ruce si napište plánované mezičasy a motivační hesla, která víte, že alespoň trochu zabírají - PŘIDEJ, NEULEJVEJ SE, apod.

Nenechte se ničím zmást - ani průpovídkami ostatních běžců! Naopak to můžete vyzkoušet vy - připravte si jich pár už doma.

Nyní už na nic nezapomenete!

 

Dostatečnou fyzičku pro závod získáte tréninkem v pánské nebo dámské běžecké obuvi z našeho e-shopu!Mohlo by se Vám hodit


Adresa prodejny

Brechtova 27/7
638 00 Brno-sever

Jak se k nám dostanete
Zobrazit na mapě

info@actisport.cz
Otevírací doba
listopad - březen:
po–pá10.00–12.00
13.00–19.00
so09.00–12.00
 
duben - říjen:
po–čt10.00–12.00
14.00–18.00
10.00–12.00
sozavřeno
 
+420 731 431 912
+420 548 522 422