Porovnat (0)

Blog


Poradna
Indoor

Jak vybrat vhodnou sálovou obuv?


Sporty, na které potřebujete vhodnou obuv nejsou vždy jen venkovní záležitostí. Pojďme si tedy přiblížit některé zásady při výběru sálovek tak, aby splňovaly naše požadavky a nekazily nám radost ze hry. A to ať už jsme profesionální hráči florbalu, házené, volejbalu nebo jiných sportů, a nebo nakupujeme boty svému dítěti do tělocviku.

  • Při halových sportech většinou běháme po rovném povrchu, tudíž by podešev boty měla být pevná většinou vyrobená z pryžové hmoty. Mezipodešev by naopak měla mít vlastnosti tlumící při nárazech a minimálně v patní části být odpružené. Společně mají, tyto dvě na sebe navazující části, chránit naše chodila na rovném povrchu.

 

  • U sálové obuvi je také velmi důležitá přilnavost. Boty by neměly za žádných okolností podkluzovat, ba naopak by měly zajistit dobrou stabilitu například při rychlé změně směru. Vzorek podešve není nijak důležitý, pro maximální přilnavost boty s povrchem můžeme zvolit i úplně hladkou strukturu.

 

  • Z hlediska barvy podešve bychom měli volit spíše béžové či bílé provedení, aby na podlaze nevznikaly nežádoucí černé šmouhy. Takovéto boty mají mít označení „NON MARKING“. Při pohybu bychom také neměli slyšet nepříjemné pískání, které se vytváří spojením podlahy a materiálu podešve.

 

  • Samozřejmostí u každé sálové obuvi by měla být dostatečně široká a tuhá špička, která chrání naše prsty a chodidla při nárazech.

 

  • Svrchní díl obuvi může být tvořen kombinací různých druhů materiálů. Měl by být však dostatečně prodyšný a zároveň pevný. U žen také většinou rozhoduje vizuální stránka a barevné řešení boty, neboť v dnešní době je škála výběru takřka neomezená. Z hlediska zavazování boty však volte raději klasické tkaničky, které nám zajistí velice dobrou fixaci nohy například oproti suchým zipům.

 

  • Posledním kritériem je výběr velikosti. Bota může mít ty nejlepší mechanické vlastnosti a být z kolekce nejnovějších trendů, pokud vám ale nesedí velikost je k ničemu. Boty nesmějí být ani malé, avšak ani příliš velké. Volit velikost až o číslo větší se zdá být sice pohodlnější, protože počítáme s natečením chodila, avšak chodidlo v botě nebude mít tak dobrou ochranu a stabilitu. Pro zkoušení je nejvhodnější odpoledne, neboť je chodidlo již nepatrně nateklé z celodenního pohybu. To vám pomůže při rozeznání, která velikost vám padne a při tom nebude tlačit.


V naší nabídce indoor a sálové obuvi naleznete celou řadu modelů, které patří ke špičce ve svém oboru. Podívejte se na naši nabídku pánských sálovek nebo dámských bot do haly.

 

> PÁNSKÁ INDOOR OBUV

> DÁMSKÁ INDOOR OBUV

> DĚTSKÁ INDOOR OBUV Adresa prodejny

Brechtova 27/7
638 00 Brno-sever

Jak se k nám dostanete
Zobrazit na mapě

info@actisport.cz
Otevírací doba
listopad - březen:
po–pá10.00–12.00
13.00–19.00
so09.00–12.00
 
duben - říjen:
po–čt10.00–12.00
14.00–18.00
10.00–12.00
sozavřeno
 
+420 731 431 912
+420 548 522 422