Porovnat (0)

Blog


Zimní

Na jakých lyžích vyjet v roce 2020?


Lyžařská sezóna je již v plném proudu, na vánoční dárky je již pozdě, ale přece jen by se hodilo si nový lyžařský rok nějak zpestřit? Není čas váhat, ale vybírat, a právě s tím vám pomůže tento článek, který vám představí nejzajímavější kousky z letošních kolekcí značek Atomic, Elan, Fischer, Head, Salomon a dalších. V naší nabídce se nachází skutečně široké spektrum lyží a nebylo nic jednoduchého toto spektrum zredukovat na sedm kousků, mezi kterými si vybere, jak sváteční lyžař, tak i ostřílený veterán. Pojďme se tedy podívat z čeho můžete vybírat v sezóně 2019/2020.

 

Atomic Redster X9 WB

Atomic Redster X9 WB je novým širším (WideBody) příspěvkem do modelové řady Redster X, která si pro nás tento rok připravila zcela nové tělo lyže, které dovoluje mnohem agresivnější pojetí jízdy i na odpolední rozbité sjezdovce. Carvingové kvality lyží ještě posiluje unikátní Servotec technologie, představená Atomicem v roce 2017. Tento „posilovač řízení“ nepřestává udivovat svými schopnostmi, zejména při rychlejší jízdě. 

Tento model je vhodný jak pro muže i ženy holdujícím carvingovějšímu pojetí jízdy na tvrdém povrchu. Radius lyže odpovídá slalomce a ačkoliv je lyže dělaná na stejné platformě jako lyže Atomicu pro závody FIS nabízí pohodlnou jízdu i pro rekreační lyžaře vyznávající sportovnější pojetí lyžování.  

 

Salomon S/Max Blast 

Další z kategorie sportovnějších lyží náleží do stáje Salomonu, který se stále více protlouká konkurencí na jedno z předních míst v lyžařském průmyslu. A právě model S/Max Blast je jeho letošním hitem. Hlavní doménou této lyže je Edge Amplifier technology, která zvyšuje přenos síly z vázání do hran lyže a zlepšuje tak celkový pocit z jízdy a dovoluje dosáhnout větších rychlostí za současného zachování ovladatelnosti lyže. 

Tento model se vyrábí v pánském i dámském provedení a spadá do kategorie univerzálních sportovních lyží určeným na upravené sjezdovky. Lyže je vybavena dřevěným jádrem s titanovou výztuží a zajišťuje komfortní ovládání, citlivost a tlumení vibrací. Ideální sportovní model pro sportovně orientované lyžaře. 

Salomon S/Max Blast

 

Head WC Rebels i.Race

Head si pro nás v této sezóně připravil sportovně orientované lyže, které však nabízejí mnoho výhod oproti konkurenci ve stejné cenové kategorii. Head WC Rebels i.Race jsou kombinací, ne však nutným kompromisem, mezi slalomkami a lyžemi na obří slalom. Ve své výbavě mají jádro lyží na obří slalom, ale v kombinaci s kratším radiusem vznikly lyže s unikátní kombinací ovladatelnosti, pohodlí a také schopnosti lépe držet na hraně a to i na zledovatělém povrchu ve velkých rychlostech. 

Lyže kromě toho všeho nabízí i technologii Intelligence, která se stará o to, aby se lyže chovaly adekvátně k vašim schopnostem i terénu. Na tvrdém povrchu tak podporuje perfektní záběr hrany a na měkkém sněhu naopak ovladatelnost. Jedná se o all-mountain lyži s dřevěným jádrem určenou jak pro pány tak i pro dámy. 

 

Atomic Cloud 12

Série Cloud od Atomicu dlouhodobě nabízí jedny z nejlepších lyží, co se týče poměru cena/výkon. Nižší modely této řady ocení začínající, rekreační lyžaři, zatímco ty vyšší, například Cloud 12, vyplní přání i sportovně založeným jedincům. Atomic Cloud 12 je vybaven stejnou technologií jako sportovní lyže Atomic Redster a do své výbavy může počítat dřevěné jádro, aktivní camber profil nebo Servotec technologii. 

Všechno tohle umožňuje lyžařkám ovládat lyže velmi pohodlně ať už je jejich styl více slalomový nebo mají radši větší, rychlejší oblouky. Právě systém Servotec zajišťuje skvělou ovladatelnost lyže i při větších rychlostech a umožňuje tak elegantnější, více stabilní a pohodlné pojetí jízd. Hlavní devíza Cloud třídy od Atomicu tak zůstává zachována, pořád platí, že za relativně málo peněz opravdu hodně muziky. 

Atomic Cloud 12

 

Elan Amphibio 18 Ti2 Fusion FX

Řada Amphibio je opět jedním z hlavních taháků letošního portfolia firmy Elan a model Amphibio 18 Ti2 Fusion FX je tím nejlepším z této řady. Model, který je určen pro pokročilejší, sportovně orientované lyžaře má skutečně co nabídnout. Tato carvingová lyže nabízí skvělý poměr ovladatelnosti a rychlosti, vynikající přechod z hrany na hranu a zároveň i stabilitu jaké je lyže této cenové kategorie schopna. 

Zároveň se jedná o lyži, která je i technologicky na úrovni. Dřevěné jádro s titanalavou výztuží, Amphibio Trueline pro snadný přechod z hrany na hranu, posuvné vázání Fusion X a další nabízí skutečně to nejlepší z řady Amphibio. Lyže je určena mužům, kteří jsou pokročilejšími lyžaři a hledají ideální univerzální lyži, která je v rychlosti podpoří stabilitou a při technických pasážích skvělou ovladatelností. 

 

Fischer RC One 73 AR

Řada Fischer Progressor je bohužel pryč, ale Fischer nelenil a díru ve svém portfoliu zalepil velice obstojně. Řada RC One a zejména model RC One 73 AR přináší kvalitní lyži za příjemnou cenu, kterou ocení jak rekreační, tak i pokročilejší lyžaři. Lyže přináší řadu novinek, nicméně standartní kvalitní dřevěné jádro AirTec zůstává. Výbornou kontrolu a ovladatelnost, včetně lepšího přenosu síly zajišťuje systém triple radius. 

Tato lyže nabízí střední délku oblouku a řadu kompromisů pro sportovněji orientované lyžaře, ale zároveň zachovává všechny prvky potřebné pro kvalitní rychlou jízdu. Lyže nabízí pohodlí i stabilitu a navíc technologie Turn Zone skvěle podpoří technické provedení oblouků. Celkově se jedná o pánskou univerzální lyži za příjemnou cenu. 

Fischer RC One 73 AR

 

Rossignol Nova 14 Ti Konect

Hledáte ideální carvingové lyže, které vám pomohou vypilovat techniku a připadat si jako královna sjezdovky? Už dále hledat nemusíte, Rossignol Nova 14 Ti Konect je vše, co si lze představit pod ideální carvingovou lyží pro ženy. Technologie Adaptive flex a Oversize sidecut zlepšují stabilitu a kontrolu při zatáčení, čímž výrazně upravují pohodlí jízdy a také posilují sebevědomí a snahu se do oblouku více položit a zažít ten správný pocit z carvingové jízdy.

Tyto lyže jsou dělané pro ženy a upravené sjezdovky, kde vyniknou jejich vlastnosti. Kromě excelentní podpory v oblouku nabízejí také komfort, kdy není problém na nich odjezdit celý den a druhý den ráno je vytáhnout na svah znovu. Jádro je dřevěné, a kromě toho lyže obsahuje i Titanal technologii, tedy titanalové vrstvy, které dále zlepšují jízdní vlastnosti lyže. Ideální carvingová lyže? Tady je.

Rossignol Nova 14

 

Některé modely si můžete vyzkoušet i v naší půjčovně! Mohlo by se Vám hodit


Adresa prodejny

Brechtova 27/7
638 00 Brno-sever

Jak se k nám dostanete
Zobrazit na mapě

info@actisport.cz
Otevírací doba
listopad - březen:
po–pá10.00–12.00
13.00–19.00
so09.00–12.00
 
duben - říjen:
po–čt10.00–12.00
14.00–18.00
10.00–12.00
14.00–16.00
sozavřeno
 
+420 731 431 912
+420 548 522 422