Porovnat (0)

Blog


Recenze
Letní
Běh

Nejlepší horské běžecké lokality v ČR


Každý milovník hor v České republice občas zalituje, že naše země nedisponuje takovými horami jako okolní sousedi. Z hlediska horského běhání jsou některé lokality pro tento sport jako stvořené. Sice Jeseníky či Beskydy nedosahují nadmořských výšek či terénu rakouských Alp, ale i tak mají pro horské běžce co nabídnout.

Beskydy - nejenom Lysá hora!

Moravskoslezské Beskydy jsou v současné době asi nejznámější horskou běžeckou lokalitou v ČR. Jasným důkazem je množství horských závodů, které se právě v Beskydech konají. Jen namátkou - Beskydská sedmička, zimních 24 hodin na Lysé, 5 BV, nyní také Perun Skymarathon nebo pravidelný seriál Lysacup. Ovšem pokud by si někdo myslel, že tou pravou lokalitou je pouze okolí Lysé hory, tak by se velmi mýlil. Například trať již zmíněného Perunu, která je v pohraniční části Beskyd, je svými parametry pořádnou výzvou (41 km/3195 m stoupání).

Jeseníky - hřebenová klasika

Jeseníky jsou jedním z nejkrásnějších českých pohoří, které se pyšní unikátní hřebenovou spojnicí, po které je radost běžet. Pro výkonnější jedince se jedná o dokonalý jednodenní výběh - z Ramzové po Skřítek i s Pradědem na běžce čeká zhruba maratonská distance. Pokud se necítíte na celou hřebenovku, tak můžete vyzkoušet například úseky Ramzová přes Šerák na Červenohorské sedlo (14 km/830m+) nebo naopak z chaty Švýcárna přes Jelení Studánku na Ztracené kameny a zpět (24,5 km/720m+).

Kralický Sněžník - vrchařská klasika

“Kraličák” je klasickým vrchařským místem, kde se už dlouhé roky běhají právě závody v běhu do vrchu. V poslední době popularizuje tuto oblast i 30 km trailový závod v rámci Salomon Running Cupu. Z vrcholu Kralického Sněžníku (1424 mnm) se můžete vydat například na polskou stranu hřebene nebo pokračovat po červené turistické trase na Paprsek.

Krkonoše

Těžko by šlo vynechat z tohoto přehledu horských běžeckých lokalit nejvyšší české pohoří Krkonoše. Krkonoše nenabízejí tak logickou hřebenovku jako například Jeseníky, i tak ale poskytují krásné terény pro dlouhé výběhy. Jedinou nevýhodou oblasti kolem Sněžky můžou být především v letním období všudypřítomní turisté. Letos v srpnu se zde odehraje po Perunu další český skymarathon, tak se můžeme těšit na trasu, kterou si pro nás organizátoři připravují.

Městské traily

Ne každý má možnost vyrazit o víkendech zaběhat si na hory, a proto je někdy nutné hledat traily i v oblasti velkých českých měst. Například Brno nabízí překvapivé množství dobrých běžeckých lokalit a to i poměrně blízko samotnému centru města. Nejhezčí oblasti na terénní běh v okolí Brna najdete například v oboře Holedná nad čtvrtí Komín nebo v Medláneckých kopcích s možností prodloužení až na Velkou Babu. Snad nejhezčí traily poblíž centra Brna najdete na Kamenném vrchu, na který se dostanete například městskou dopravou z Mendlova náměstí nebo půlhodinovým klusáním přes Masarykův háj. Adresa prodejny

Brechtova 27/7
638 00 Brno-sever

Jak se k nám dostanete
Zobrazit na mapě

info@actisport.cz
Otevírací doba
listopad - březen:
po–pá10.00–12.00
13.00–19.00
so09.00–12.00
 
duben - říjen:
po–čt10.00–12.00
14.00–18.00
10.00–12.00
sozavřeno
 
+420 731 431 912
+420 548 522 422