Porovnat (0)

Blog


Recenze
Běh
Zimní

RECENZE: Běžecké legíny a bunda CRAFT


S běžeckými legínami a bundou Craft můžete zářit na každém kroku.

Běhám. Po celý rok, téměř za každého počasí. Nevadí mi zima, drobný déšť, vítr ani sníh. Každou zimu jsem se ale potýkala s problémem – co na sebe? Venku kolem nuly, mlha, vlhko. Bohužel, přestože si celkem potrpím na kvalitní běžecké vybavení, nenašla jsem ve svém šatníku vhodnou bundu do takovéhoto počasí. A protože se blíží Vánoce, rozhodla jsem se, že si nadělím předčasný dáreček.

Navštívila jsem proto prodejnu Actisport na Lesné v Brně s cílem najít kvalitní běžeckou bundu, kterou využiji především v zimě. Hledala jsem takový kousek, ve kterém mi bude teplo i bez několika dalších podvlékacích vrstev. Takový, který bude zároveň dostatečně prodyšný, abych se nezpotila po pár rychlejších krocích. Jeden ze zaměstnanců Actisportu mi doporučil oblečení Craft, které je sice primárně určené na běžecké lyžování, ale svým střihem a vzhledem se hodí i na běh.

Ihned na první pohled mě zaujal střih bundy Craft Storm 2.0 a její barva. Protože během zimy je brzy tma a je téměř nemožné vyběhnout za světla, tak se mi zářivě oranžová bunda s reflexními prvky zamlouvala. A i na základě reakce kamarádů musím potvrdit, že v oblečení jsem opravdu nepřehlédnutelná. Nemusím se proto tolik bát o svoji viditelnost a s ní související bezpečnost.

O skvělých technických vlastnostech oblečení Craft jsem slyšela již v minulosti, ale jak se říká, co si člověk nevyzkouší, na to se nemůže spolehnout, takže jsem je brala mírně s nadhledem. Až později jsem pochopila, že pochybnosti nebyly vůbec na místě.

Při zkoušení bundy mě zaujala její hřejivost. Přestože jde o tenký materiál, po pár minutách mi začínalo být na prodejně celkem horko. Jako typická nerozhodná žena jsem strávila spoustu času přemýšlením, zda se mi bunda hodí k mému běžeckému oblečení, až jsem se nakonec rozhodla, že si k ní rovnou pořídím i kalhoty Craft Brilliant 2.0 Thermal, vyrobené ze stejně příjemného materiálu. V zimě jsem vždy bojovala s promrznutými stehny vrstvením, legíny Craft jsou ale určeny primárně na běžecké lyžování, proto už není potřeba žádná spodní vrstva (i při -5°C mi bylo dostatečně teplo). Zbývalo proto vybrat velikost a odcházela jsem se dvěma kouzelnými kousky domů.

Sada se u mi ve skříni moc dlouho neohřála, protože jsem ji hned druhý den vytáhla na trénink. A musím říct, že kalhoty i bunda u mě obstály na 100%. Přestože bylo nepříjemné počasí a nechyběla mlha provázená nepříjemnou vlezlou zimou, od úvodního rozběhání, až po finální vyklusání, jsem se cítila maximálně komfortně. Oblečení Craft funguje tak, že když se zahřejete, teplo sálající z Vašeho těla zůstává uvnitř, ale vlhkost je odváděna směrem pryč. V porovnání s předchozím oblečením, které jsem vyzkoušela, se uvnitř mnohem méně udržovala vlhkost a spodní vrstvu jsem měla mokrou pouze minimálně. Svěží vítr, který zrovna pofukoval, jsem cítila pouze na tváři. Větruvzdornost bundy je opravdu TOP. Bunda je i poměrně dost voděodolná, po prosněžené půlhodině byla mokrá pouze z vnější části, dovnitř se voda nedostala. To stejné platí i pro kalhoty.

U kalhot oceňuji zapínání na zip v dolní části nohavic, který má pod sebou síťovinu, takže ani po rozepnutí se dovnitř nemůže dostat sníh nebo bláto. Za plus považuji i pružnost materiálu a vyšší pas, který chrání bedra před chladem. V pase je tkanička, pomocí které si kalhoty hravě dotáhnu přímo na sebe, mám ale to štěstí, že mi sedí i bez přílišného utahování. Bonusem je pak opravdu velká kapsa v zadní části, do které se s přehledem vejde i mobil.

U bundy se mi kromě výše zmíněných vlastností líbí mírně prodloužený zadní díl, který chrání bederní část zad před prochladnutím. Jediné, co mi chybí, je kapuce, místo ní má bunda polo-vysoký límec. To už je ale pouze malý, nepatrný detail, který ta spousta plusových bodů přebije.

Za sebe musím říct, že jsem s oblečením Craft nadmíru spokojená a jde o jeden z nejlepších nákupů, jaký jsem kdy udělala. Oblečení používám na několik sportů, od zmiňovaného běhu, přes venkovní funkční trénink, až po bruslení na ledě. Určitě bych neměnila a můžu všem 100 procentně doporučit!  

Leňa 

Bundu Craft Storm 2.0 nabízíme také v černé barvě a v pánském provedení! Stejně tak si u nás můžou pánové zakoupit i pánské běžecké kalhoty Craft Brilliant 2.0 Thermal. 

 Mohlo by se Vám hodit


Adresa prodejny

Brechtova 27/7
638 00 Brno-sever

Jak se k nám dostanete
Zobrazit na mapě

info@actisport.cz
Otevírací doba
listopad - březen:
po–pá10.00–12.00
13.00–19.00
so09.00–12.00
 
duben - říjen:
po–čt10.00–12.00
14.00–18.00
10.00–12.00
sozavřeno
 
+420 731 431 912
+420 548 522 422