Porovnat (0)
Zpět na výpis Produktů /

Fischer RC5 Combi černá 20/21


Vyprodáno

Tak tohle vám bohužel uteklo...

Neváhejte a prozkoumejte podobné zboží.
Kombi Fischer
Ověřit dostupnost


 • Salomon

  Salomon Pro Combi Prolink L40841800

  4 490
  4 990 Kč
  - 10 %

 • Fischer

  Fischer Boot Cover Arctic

  1 299
  1 890 Kč
  - 31 %
 • Fischer

  Fischer Asarna W černá/červená

  2 961
  3 290 Kč
  - 10 %Téměř závodní boty na běžky RC5 Skate od značky Fischer jsou nejlepší volbou pro běžkaře, kteří mají rádi obě techniky jízdy. Jsou vyrobeny z velmi kvalitního materiálu s vnitřním polstrováním Comfort Guard, které se postará o tepelný komfort. Prodyšná membrána Triple F uvnitř boty zajišťuje suché, teplé a prodyšné klima.

Výborné tepelně izolační vlastnosti zajišťuje "chytrá hmota" Thermo Fit, která se nachází kolem kotníku a paty a již po krátkém užívání se zcela přizpůsobí tvaru nohy. Lepší přenos síly, dobré upevnění paty a robustní ochranu zaručuje vnitřní opatek Injected Exterior Heel Cap. Maximální efektivitu přenosu sil poskytuje podrážka Turnamic Race Skate společně s vázáním Turnamic. Lepší boční držení při zachování dobré volnosti pohybu dopředu i dozadu zajišťuje ergonomická manžeta Hinged Polymer Cuff. Díky měkčí formě, která je velmi podobná závodním modelům, nabízí tato obuv vysoký výkon a nejlepší komfort.

parametry:

váha: 600g/42
tvrdost podrážky: medium


Technické parametry

Určení ,
Barva Černá
Velikost 36
Profil běžce ,
Typ vázání NNN / Prolink
Typ použití Kombi

Tabulky velikostí Fischer RC5 Combi černá 20/21

Jak správně vybrat

Stejně jako u lyží, je nutno u obuvi na běžky rozlišit, zda budu boty používat na klasiku (střídavý či soupažný způsob, za použití stoupacích vosků), nebo na bruslení (skating). Lze pořídit i tzv. combi botu.

Nejčastější použití u našich zákazníků je bota klasická. Tato bota je bez zpevňujících elementů v oblasti kotníků a je především uzpůsobena k snadnému ohybu v rovině předozadní. To slouží pro snadné použití při střídavém pohybu. Využívá ji velká většina turistických běžkařů, kteří bruslení v podstatě nepoužívají. Bota je samozřejmě i cenově dostupnější, než jiné kategorie.

V ČR jsou, jako u běžek, populární boty s označením Combi (někdy taky Universal atp.) Tyto boty jsou kompromisem mezi klasickou a bruslařskou botou. Mají ve svém provedení límec okolo kotníku, který botu zpevňuje pro odraz do strany na bruslení. Tento límec je tvrdší, čím je bota ve vyšší třídě. Tato bota se samozřejmě vyrábí do určité výkonnostní úrovně, od ní výše se přísně odlišuje klasika a bruslení.

Speciální bruslařská bota je definována vyšší tvrdostí podrážky zejména v rovině zkrutu. Toto je pro lepší ovladatelnost lyže při odrazu do boku. Také má odlišný zpevňujícím límec v oblasti kotníku - je zpravidla vyšší a pevnější.

Ve vyšší úrovni bot se pracuje jak v klasice, tak i v bruslařské obuvi s karbonovými komponenty, kvůli jejich nízké váze a vysoké pevnosti. Tento výrobní postup se samozřejmě odráží i cenové hladině zboží.

Postup při výběru vybavení na běžky je ten, že nejdříve vyberete obuv a následuje výběr vázání, který odpovídá příslušné botě.Ověřit dostupnost
 


Adresa prodejny

Brechtova 27/7
638 00 Brno-sever

Jak se k nám dostanete
Zobrazit na mapě

info@actisport.cz
Otevírací doba
listopad - březen:
po–pá10.00–12.00
13.00–19.00
so09.00–12.00
 
duben - říjen:
po–čt10.00–12.00
14.00–18.00
10.00–12.00
sozavřeno
 
+420 731 431 912
+420 548 522 422