Porovnat (0)
Zpět na výpis Produktů /

Rossignol X-Ium Premium R-Skin IFP-XC 20/21


VyprodánoSportovní běžky Rossignol X-ium Premium R-Skin byly navrženy s univerzální flexí a výškou průhybu, díky čemuž se hodí do většiny sněhových podmínek. Lyže jsou vhodné na jízdu klasickou technikou ve stopě.

Air Tip Classic Race umožňuje lepší odraz a hladší skluz, a to zásluhou odlehčené špičky. R-Skin design rovněž poskytuje optimální odraz a skluz za všech sněhových podmínek. Díky zmiňovaným technologiím dosáhnete maximálního zrychlení v krátkém čase.

Technologie 3 Edge Energy Sensor udržuje pružnost špičky a paty a zpevňuje střed, čímž poskytuje větší skluznou plochu a maximální zrychlení. Jádro Nomex® Honeycomb je složené z ultra lehkých aramidových vláken ve tvaru plástve s vysokým poměrem pevnosti/hmotnosti, díky čemuž můžete s přehledem podávat elitní výkony.

Vyměnitelný mohair R-Skin nabízí snadný, konzistentní odraz a maximální skluz bez přípravy - odpadnou tak starosti s volbou vhodného vosku. Pásy vydrží v průměru 100-150 dní na sněhu.


Technické parametry

Typ lyže Klasika
Podložka Ano
Podpora stoupání Ano
S vázáním Ne
Barva ,
Typ jádra Dřevěné
Profil lyžaře ,
Délka lyže 197 cm
Určení ,

Tabulky velikostí Rossignol X-Ium Premium R-Skin IFP-XC 20/21

Jak správně vybrat

V první řadě si musí kupující ujasnit, jaký typ běžky hledá. V podstatě existují dva:

  1. Hladké běžky (wax), které se dále dělí na lyže určené na klasický způsob běhu a na bruslení (skating). V této skupině se nachází běžky od turistické, až po závodní úroveň. Jsou-li tyto lyže dobře připraveny (navoskovány), poskytnou uživateli neopakovatelný zážitek z jízdy. V ČR je také oblíbený typ lyží s označením Combi. Je to typ lyže, který je tvrdší než klasická a měla by teoreticky sloužit i pro skating. V alpských a severských zemích se tento typ běžky téměř nenabízí (mj. z důvodu rozdílné přípravy na odlišné způsoby a i z důvodu použití jiné délky holí).
  2. Běžky s tzv. podporou stoupání. Tato může být protismyk v oblasti stoupací komory pod botou lyžaře (grip, crown, lidově šupina atp.). Další možností jsou běžky se speciální skluznicí (Salomon Micro, Atomic Ultragrip…). Poslední tři sezóny používá Atomic a Salomon tzv. SkinTec. Jde o vyměnitelnou mohérovou desku v oblasti stoupací komory a zbytek skluznice je hladký (výborná sportovní varianta). Všechny běžky s podporou stoupání jsou určeny pro klasický způsob běhu. Výhodou této skupiny jsou jejich menší nároky na údržbu avšak na druhé straně jejich skluz nikdy nebude takový, jako u dobře navoskované hladké lyže.

Jestliže si tedy ujasním, co hledám, je nutno zvolit správnou délku lyže. Jedná-li se o klasiku je optimální cca + 20 cm nad výšku postavy. Bruslení 0 až + 10 cm nad výšku, u Combi cca + 15 cm.

Nejdůležitější je ovšem váha lyžaře v závislosti na délce (typu) běžky. Aby lyže správně fungovala při odrazu a skluzu, musí být  jejich tvrdost odpovídat hmotnosti uživatele. Tato tvrdost se měří na speciálním stroji tzv. Flextesteru. Tento stroj je schopen posoudit, zda typ a délka lyže je vhodná pro konkrétního lyžaře a současně diagnostikuje délku stoupací komory (úseku skluznice, kam nanášíte stoupací vosky). Je-li běžka příliš měkká, lyže nejede, je-li příliš tvrdá, není lyžař schopen se z ní odrazit (podkluzuje). Takto špatně vybrané lyže jsou nefunkční a znamenají pouze vyhozené finanční prostředky. Více se o Flextesteru dočtete na našem blogu.

Službu spojenou s diagnostikou na Flextesteru provádíme u zákazníků, kteří nakupují v našem kamenném obchodě i na e-shopu zdarma.Ověřit dostupnost
 


Adresa prodejny

Brechtova 27/7
638 00 Brno-sever

Jak se k nám dostanete
Zobrazit na mapě

info@actisport.cz
Otevírací doba
listopad - březen:
po–pá10.00–12.00
13.00–19.00
so09.00–12.00
 
duben - říjen:
po–čt10.00–12.00
14.00–18.00
10.00–12.00
14.00–16.00
sozavřeno
 
+420 731 431 912
+420 548 522 422