Porovnat (0)
Zpět na výpis Produktů /

Salomon Flexcell Pro Vest JR Race Blue


Vyprodáno

Tak tohle vám bohužel uteklo...

Neváhejte a prozkoumejte podobné zboží.
Páteřáky
Ověřit dostupnost


Dětský chránič páteře Flexcell Pro Vest Jr značky Salomon je ideální volbou pro každého dobrodruha pro bezpečnost a vysokou ochranu v zimě i v létě. Nová technologie Flexcell 4D je vyvinuta pro maximální ochranu, vysokou prodyšnost a zvýšenou přizpůsobivost každému pohybu. Technologie Motion Fit zajišťuje volnost pohybu, perfektní padnutí ale i lehkost potřebnou při překročení limitů. Použitý materiál ze síťoviny je vysoce prodyšný a rychleschnoucí, díky čemuž zůstane vaše pokožka v suchu.

Praktickou vychytávkou je odnímatelná pěna, díky čemuž můžete vestu vyprat i odnímatelný pásek na suchý zip, který doladuje přizpůsobení typu postavy a udržuje vestu bezpečně na místě u při těch nejintenzivnějších aktivitách.

 

  • technologie Flexcell 4D
  • technologie Motion Fit - zaručuje volnost při pohybu
  • nízká hmotnost (420 g)
  • odnímatelná pěna
  • prodyšná a pružná ochrana zad
  • rychleschnoucí a prodyšný materiál
  • CE certifikace EN 1621-2 - pro maximální pocit bezpečí

Technické parametry

Určení Děti / Junioři
Barva Modrá
Velikost L

Tabulky velikostí Salomon Flexcell Pro Vest JR Race Blue

Jak správně vybrat

Stejně jako kvalitní lyžařská helma vám na svahu může zachránit život, fatálnímu zranění můžete předejít také používáním chráničem páteře, jehož obliba mezi lyžaři i snowboardisty neustále roste. I v tomto případě je ovšem nutné věnovat výběru toho správného modelu dostatek pozornosti a vzít do úvahy několik různých faktorů, aby byla ochrana dostatečná. 

Každý zákazník by měl bezpodmínečně vyhledávat chrániče s oficiální certifikací podle evropské normy EN 1621-2, nikoliv levné napodobeniny. Zmíněná norma dělí páteřáky do dvou tříd, přičemž chrániče té první propustí po pádu závaží o hmotnosti pět kilogramů z výšky jednoho metru sílu necelých 18 kN, zatímco chránič druhé třídy méně než 9 kN. 

Rozlišit chrániče páteře je dále možné podle použitého materiálu. Podle tohoto dělení jsou tak k dispozici páteřáky tvrdé a měkké. Oba typy nicméně splňují stejnou certifikaci a z hlediska ochranné funkce jsou zcela totožné. Měkké chrániče jsou vyrobeny ze speciální hmoty, která ztvrdne ihned okamžiku nárazu. Tento druh páteřáků je zpravidla pohodlnější a má nižší hmotnost, zatímco tvrdé chrániče se vyznačují pevnou vnější skořepinou, díky čemuž přispívají k většímu, čistě subjektivnímu, pocitu bezpečí. Pevný páteřák oproti měkkému žádnou objektivní výhodu nemá.

Pro efektivní ochranu je nezbytná samozřejmě také správná velikost a umístění chrániče. Ačkoliv je u každého páteřáku uvedeno rozpětí tělesné výšky jezdce, pro kterého je daný model vhodný, nikdy si nezapomeňte chránič před koupí důkladně vyzkoušet a ujistit se, zda na těle správně sedí a není mezi ním a zády žádné volné místo. Páteřák je nošen hned na první vrstvě oblečení a na zádech by měl být perfektně stabilní a neposouvat se. A to ani do stran, ani výškově. Kromě bederních pásů s dvojitými suchými zipy a šlí jsou některé modely vybaveny také popruhy, díky nimž lze chránič upoutat i k dolním končetinám. Ideálně by měl chránič začínat u krčních obratlů a částečně překrývat kostrč, nikdy však nesmí zasahovat nad úroveň ramen. 

Vzhledem k negativnímu vlivu chrániče páteře na termoregulaci zad byste při výběru neměli podcenit ani jeho ventilační systém. Odvětrávání bývá běžně zajištěno pomocí speciálních otvorů nebo mřížek. 

Při skladování páteřáků svůj chránič nikdy nenechávejte příliš dlouho ve velkém chladu, zmrznuté plastové části totiž mohou po nasazení chrániče prasknout.  Ověřit dostupnost
 


Adresa prodejny

Brechtova 27/7
638 00 Brno-sever

Jak se k nám dostanete
Zobrazit na mapě

info@actisport.cz
Otevírací doba
listopad - březen:
po–pá10.00–12.00
13.00–19.00
so09.00–12.00
 
duben - říjen:
po–čt10.00–12.00
14.00–18.00
10.00–12.00
sozavřeno
 
+420 731 431 912
+420 548 522 422