Porovnat (0)
Zpět na výpis Produktů /

Alpina RSK 17/18


Vyprodáno

Tak tohle vám bohužel uteklo...

Neváhejte a prozkoumejte podobné zboží.
Skate Alpina
Ověřit dostupnost


Boty na běžky z řady Racing od firmy Alpina - RSK jsou určeny na bruslařský styl. Exkluzivní technologie 4 DRY Weave dodává botám optimální kombinaci vynikajích technických vlastností a pohodlí. Technologie se stará o voděodolnost a zlepšuje prodyšnost obuvi. Díky vynikajícímu odvodu vlhkosti boty rychle schnou.

Anatomická stélka přispívá ke stabilitě nohy v botě, zvyšuje míru pohodlí a zlepšuje tepelnou izolaci. Elastická vsadka umožňuje individuální přizpůsobení ochranného krytu boty tvaru lýtka lyžaře. Pomocí plastové páčky lze snadno a rychle nastavit fixaci paty podle individuálních potřeb. Závodní podrážka NNN R3 PU poskytuje dobré technické i funkční vlastnosti. Opatek TPU se stará o pevné držení a sevření paty, takže se dobře přizůsobí přímo na nohu lyžaře. 

Manžeta TPU Skate zpevňuje kotník a stará se o laterální stabilitu, stahovací pásek pak zaručuje pohodlí a umožňuje individuálně nastavit sevření kotníku.


Technické parametry

Doporučený typ vázání NNN/Prolink
Podrážka NNN R3 PU
Technologie 4 DRY Weave, Thinsulate
Profil běžce ,
Typ lyží Skate
Barva Červená
Typ použití Skate
Typ vázání NNN / Prolink
Velikost 42
Určení ,

Tabulky velikostí Alpina RSK 17/18

Jak správně vybrat

Stejně jako u lyží, je nutno u obuvi na běžky rozlišit, zda budu boty používat na klasiku (střídavý či soupažný způsob, za použití stoupacích vosků), nebo na bruslení (skating). Lze pořídit i tzv. combi botu.

Nejčastější použití u našich zákazníků je bota klasická. Tato bota je bez zpevňujících elementů v oblasti kotníků a je především uzpůsobena k snadnému ohybu v rovině předozadní. To slouží pro snadné použití při střídavém pohybu. Využívá ji velká většina turistických běžkařů, kteří bruslení v podstatě nepoužívají. Bota je samozřejmě i cenově dostupnější, než jiné kategorie.

V ČR jsou, jako u běžek, populární boty s označením Combi (někdy taky Universal atp.) Tyto boty jsou kompromisem mezi klasickou a bruslařskou botou. Mají ve svém provedení límec okolo kotníku, který botu zpevňuje pro odraz do strany na bruslení. Tento límec je tvrdší, čím je bota ve vyšší třídě. Tato bota se samozřejmě vyrábí do určité výkonnostní úrovně, od ní výše se přísně odlišuje klasika a bruslení.

Speciální bruslařská bota je definována vyšší tvrdostí podrážky zejména v rovině zkrutu. Toto je pro lepší ovladatelnost lyže při odrazu do boku. Také má odlišný zpevňujícím límec v oblasti kotníku - je zpravidla vyšší a pevnější.

Ve vyšší úrovni bot se pracuje jak v klasice, tak i v bruslařské obuvi s karbonovými komponenty, kvůli jejich nízké váze a vysoké pevnosti. Tento výrobní postup se samozřejmě odráží i cenové hladině zboží.

Postup při výběru vybavení na běžky je ten, že nejdříve vyberete obuv a následuje výběr vázání, který odpovídá příslušné botě.Ověřit dostupnost
 


Adresa prodejny

Brechtova 27/7
638 00 Brno-sever

Jak se k nám dostanete
Zobrazit na mapě

info@actisport.cz
Otevírací doba
listopad - březen:
po–pá10.00–12.00
13.00–19.00
so09.00–12.00
 
duben - říjen:
po–čt10.00–12.00
14.00–18.00
10.00–12.00
14.00–16.00
sozavřeno
 
+420 731 431 912
+420 548 522 422