Porovnat (0)

Servis lyží

K základním nabídkám každé dobré specializované prodejny lyží patří i služba servisních prací. Od založení firmy se náš kamenný obchod zaobírá, kromě prodeje a půjčovny, i touto činností tj. servisem lyžařských a snowboardových potřeb. Provádíme montáže a seřízení vázání sjezdových lyží všech typů, snowboardů, montáže běžeckých vázání, broušení hran a skluznic, opravy skluznic, lepení lyží a snowboardů, voskování a leštění skluznic.

Dále nabízíme i výměnu talířů sjezdových a běžeckých holí, Zároveň sloužíme jako servisní místo pro opravy přezek sjezdových bot, jak pro zákazníky, tak i pro některé oficiální dovozce značek lyžařských bot.

 

Měření tvrdosti běžek

Pro milovníky běžeckého lyžování nabízíme možnost změření tvrdosti běžek na flextesteru (jediná správná cesta při výběru běžecké výzbroje – více článek Flextester).

Flextester

 

Tvarování sjezdových bot

V posledních letech se také věnujeme úpravě sjezdových bot na individuální potřeby zákazníků. Vlastníme stroj na tvarování vnitřních botiček horkým vzduchem a nově také stanici na úpravu skeletů revolučním způsobem pro značky Salomon a Atomic s označením Salomon Custom Shell a Atomic Memory Fit. – více článek úprava skeletů lyžařských bot.


Salomon Custom Shell

Atomic Memory Fit

 

Servisní stroje

Dobré prodejny provádějí servis na značkových strojích, jež prověřily roky, které mají tyto značky za sebou. Mezi ně bezpochyby patří rakouská značka Wintersteiger, jedna ze dvou nejrozšířenějších v Evropě. Stroje této značky jsou ve všech provedeních zastoupeny i v naší prodejně. Všichni naši servisní pracovníci jsou proškoleni firmou Wintersteiger, sídlící v rakouském Ried im Innkreis, každoročně jsou seznamováni s novinkami na trhu a konzultují problematiku na pravidelných seminářích dovozce značky a tedy vlastní certifikát proškoleného servisního pracovníka firmy Wintersteiger.

 

Waxjet Pro

MICRO 81/SNB

Trim Disc 71

Skitronic Plus

 

Proč stroje Wintersteiger?

Pro Vaši představu strojní vybavení Wintersteiger na prvotní úpravu lyží používají výrobci lyží Atomic, Blizzard, Fischer, K2, Kneissl, Rossignol, Salomon i Völkl. Výhradně servisní stroje Wintersteiger využívají národní lyžařské svazy Rakouska, Německa, USA, Finska a Švédska.

 

Základní postup při servisu sjezdových lyží:

 • Prohlídka stavu lyží a předběžná konzultace servisní opravy se zákazníkem.
 • Pokud je skluznice lyží poškozena musí být proveden tzv. velký servis lyží. Ten spočívá v opravě skluznic pomocí tavné pistole značky Wintersteiger a použití výhradně originálních servisních materiálů. Po tomto servisním zásahu nutně následuje malý servis.
 • Zpravidla následuje malý servis lyží, který zahrnuje:
  • Broušení skluznice na brusném pásu a poté na brusném kameni
   Toto broušení jednak srovnává skluznici, ale nejdůležitější je na kameni vytvořená strukturu, která je důležitá pro skluznost lyží i snowboardu. Struktura zajišťuje i zabránění pronikání vlhkosti do skluznice, ale primární je obnovení točivosti lyží a snazší překlápění lyží z hrany na hranu. Typů struktur je celá řada a je ideální je aplikovat dle teploty, druhu sněhu a dalším podmínkám, které panují při jízdě. Tuto optimalizaci Vám zaručí pouze autorizovaný Wintersteiger servis s proškoleným personálem.
  • Broušení hran keramickými kotouči
   Při této proceduře dochází k přesnému úhlování hran lyží a k vytvoření jejich plynulého a hladkého povrchu. Tento brousící postup se používá při výrobě všech lyží. Pouze pomocí keramického broušení se dosáhne obnovení původních vlastností ostrosti, hladkosti a úhlu hrany. Úhly lze aplikovat dle přání zákazníka od 87 do 90.
   Technologie broušení hran keramickými kotouči se vyznačuje touto charakteristikou:
   • Přesné úhly hran
   • Dokonalá rovnost plochy hrany
   • Jemný a hladký povrch hrany a ostří
  • Poslední krok je voskování a leštění lyží. Tato práce se odbývá na voskovací stolici a jde o nanesení univerzálního vosku za horka na skluznici a jejího vyleštění na leštícím kotouči. Závěrem se odstraní vosk, který utkví na již připravených hranách lyží, pomocí plastové škrabky.

 

Jak často servis provádět?

Nejčastější otázka mířená na servisního pracovníka zní: jak často servis provádět. Odpovědět nelze všeobecně. Záleží, v jakých podmínkách lyžujete, jaká je struktura sněhu (souvisí zpravidla s nadmořskou výškou), jaký je poměr přírodního a umělého sněhu, jak uživatel o lyže (snowboard) pečuje pomocí ručních přípravků atd. Zpravidla jde o projevy, kdy lyže nedrží na tvrdším povrchu, ztrácíte nad nimi kontrolu. Dalším příznakem je vysychající skluznice, která se projevuje blednutím a v praxi zadrháváním a ztrátou plynulosti jízdy. Obecně lze říci, že malý servis se má provádět před (po) sezoně a pak min. po týdnu lyžování. Ve chvíli, kdy je skluznice poškrábaná, případně se na ní objevují chloupky, je nutné přistoupit k velkému servisu.

 

Seřízení lyží

Nezávislé na servisu skluznic lyží je seřízení bezpečnostního vázání. Toto seřízení provádíme na seřizovací stolici Wintersteiger Skitronic Plus. Stroj nejprve určí na základě počítačové techniky vypínací sílu vázání, u které vychází z tělesných dispozic, stáří, velikosti boty a zdatnosti uživatele. Nejdůležitější je ovšem praktický test vypínání. Při něm se bezpečně určí, která vypínací síla na stupnici špičky a patky vázání je optimální. Tento test je z důvodů pojistné události nutno provádět minimálně 1x za sezonu.

Závěrem

Jen odborně připravené lyže Vám dobře poslouží při Vašich lyžařských aktivitách a věřte, že peníze vložené do servisu, se Vám (při cenách tuzemských, zahraničních skipasů a dalších nákladů) bohatě vrátí.

 

Ceník prací servisu

Malý servis lyží

445 Kč

příprava skluznice a hran na brusném pásu  
broušení skluznice na kameni  
vybroušení finální struktury na kameni  
broušení hran keramickými kotouči  
voskování za horka a vyleštění  

Velký servis lyží

590 Kč

oprava skluznice (vyvaření rýh)  
+ malý servis  

Seřízení vázání s dokladem

145 Kč

Broušení skluznic běžek

120 Kč

Preparace skluznic lyží

99 Kč

voskování za horka a vyleštění  

Preparace skluznice snowboardu

195 Kč

voskování za horka a vyleštění  

Montáž sjezdového vázání

220 Kč

Montáž běžeckého vázání

110 Kč

Montáž vázání SNB

150 Kč

Montáž skialp vázání

1000 Kč

Výměna přezky sjezdových bot

245 Kč

Výměna podpatku sjezdových bot

145 Kč

Malý servis SNB

454 Kč

Velký servis SNB

685 Kč

Montáž a seřízení vázání lyží zakoupených u nás

ZDARMA

Při nákupu lyží v naší brněnské prodejně Actisport nebo zde v e-shopu Actisport.cz Vám lyže namontujeme a seřídíme zdarma  

 
Adresa prodejny

Brechtova 27/7
638 00 Brno-sever

Jak se k nám dostanete
Zobrazit na mapě

info@actisport.cz
Otevírací doba
listopad - březen:
po–pá10.00–12.00
13.00–19.00
so09.00–12.00
 
duben - říjen:
po–čt10.00–12.00
14.00–18.00
10.00–12.00
sozavřeno
 
+420 731 431 912
+420 548 522 422