Porovnat (0)
Zpět na výpis Produktů /

Fischer Twin Skin Pro Xtra Stiff + Control Step 21/22


Vyprodáno • začátečník

 • sportovní

 • Rossignol

  Rossignol Delta Sport R-Skin IFP Stiff 22/23

  5 990
  6 590 Kč
  - 9 %

  sportovní

Běžkecké lyže Twin Skin Pro Xtra Stiff od značky Fischer jsou perfektním společníkem pro lyžaře, kteří preferují klasický způsob jízdy. Jsou vhodné především pro pokročilejší lyžaře. Běžky disponují vynikajícími technickými vlastnostmi.

Jádro Air Tec Basalite je tvořeno pláty z velmi lehkých dřevin. Tyto pláty jsou protkané vyfrézovanými vzduchovými kanálky. Lehká bazaltová vlákna přispívají torzním vlastnostem lyží. Výhoda těchto vláken je, že jsou jejich vlastnosti relativně stálé při jakékoliv teplotě.

Kompozice osvědčených materiálů Efficient Forward zajišťuje vyšší elasticitu lyží. Zároveň zaručuje perfektní odraz, díky kterému si můžete běh na lyžích užít na sto procent. Na nízké hmotnosti lyží se podílí i 0,2 mm tenký, extrémně lehký laminát z přírodního vlákna a pryskyřice Power Layer, který se nachází po celé délce lyží.

Pružný a harmonický skluz zajišťují dva oddělené pásy Twin Skin, které jsou vsazené a integrované různě hluboko do skluznice. Pásy z mohéru se obzvláště v tvrdých nebo ledovatých podmínkách starají o bezpečný odraz.

Lyže disponují univerzálním zabroušením kamenem Speed Grinding 2.0, které zaručuje nejlepší skluz ve všech sněhových podmínkách. Speciální díl Rental Tail Protector zajišťuje mimořádnou odolnost konců lyží i odolnost proti opotřebení.

Součástí balení je i vázání Control Step.

parametry:
vykrojení: 41-44-44
váha: 1330 g/197 cm


Technické parametry

Určení ,
Barva ,
Délka lyže ,
Jádro AIR TEC BASALITE
Vykrojení 41-44-44 mm
Typ lyže Klasika
Podpora stoupání Ano
Skluznice World Cup Pro/Twin Skin Mohair Mix
Podložka Ano
Profil lyžaře ,
Typ jádra Dřevěné
S vázáním Ano
Šířka středu lyže 44

Tabulky velikostí Fischer Twin Skin Pro Xtra Stiff + Control Step 21/22

Jak správně vybrat

V první řadě si musí kupující ujasnit, jaký typ běžky hledá. V podstatě existují dva:

 1. Hladké běžky (wax), které se dále dělí na lyže určené na klasický způsob běhu a na bruslení (skating). V této skupině se nachází běžky od turistické, až po závodní úroveň. Jsou-li tyto lyže dobře připraveny (navoskovány), poskytnou uživateli neopakovatelný zážitek z jízdy. V ČR je také oblíbený typ lyží s označením Combi. Je to typ lyže, který je tvrdší než klasická a měla by teoreticky sloužit i pro skating. V alpských a severských zemích se tento typ běžky téměř nenabízí (mj. z důvodu rozdílné přípravy na odlišné způsoby a i z důvodu použití jiné délky holí).
 2. Běžky s tzv. podporou stoupání. Tato může být protismyk v oblasti stoupací komory pod botou lyžaře (grip, crown, lidově šupina atp.). Další možností jsou běžky se speciální skluznicí (Salomon Micro, Atomic Ultragrip…). Poslední tři sezóny používá Atomic a Salomon tzv. SkinTec. Jde o vyměnitelnou mohérovou desku v oblasti stoupací komory a zbytek skluznice je hladký (výborná sportovní varianta). Všechny běžky s podporou stoupání jsou určeny pro klasický způsob běhu. Výhodou této skupiny jsou jejich menší nároky na údržbu avšak na druhé straně jejich skluz nikdy nebude takový, jako u dobře navoskované hladké lyže.

Jestliže si tedy ujasním, co hledám, je nutno zvolit správnou délku lyže. Jedná-li se o klasiku je optimální cca + 20 cm nad výšku postavy. Bruslení 0 až + 10 cm nad výšku, u Combi cca + 15 cm.

Nejdůležitější je ovšem váha lyžaře v závislosti na délce (typu) běžky. Aby lyže správně fungovala při odrazu a skluzu, musí být  jejich tvrdost odpovídat hmotnosti uživatele. Tato tvrdost se měří na speciálním stroji tzv. Flextesteru. Tento stroj je schopen posoudit, zda typ a délka lyže je vhodná pro konkrétního lyžaře a současně diagnostikuje délku stoupací komory (úseku skluznice, kam nanášíte stoupací vosky). Je-li běžka příliš měkká, lyže nejede, je-li příliš tvrdá, není lyžař schopen se z ní odrazit (podkluzuje). Takto špatně vybrané lyže jsou nefunkční a znamenají pouze vyhozené finanční prostředky. Více se o Flextesteru dočtete na našem blogu.

Službu spojenou s diagnostikou na Flextesteru provádíme u zákazníků, kteří nakupují v našem kamenném obchodě i na e-shopu zdarma.Ověřit dostupnost
 


Adresa prodejny

Brechtova 27/7
638 00 Brno-sever

Jak se k nám dostanete
Zobrazit na mapě

info@actisport.cz
Otevírací doba
listopad - březen:
po–pá10.00–12.00
13.00–19.00
so09.00–12.00
 
duben - říjen:
po–čt10.00–12.00
14.00–18.00
10.00–12.00
sozavřeno
 
+420 731 431 912
+420 548 522 422