Porovnat (0)
Zpět na výpis Produktů /

Fischer Twin Skin Sport EF + Tour Step 21/22


Vyprodáno • Merrell

  Merrell Vapor Glove 4 M black J066583

  1 898
  2 399 Kč
  - 21 %

  barefoot / minimalistická obuv

 • začátečník

 • Merrell

  Merrell Vapor Glove 5 W black J135372

  2 250
  2 699 Kč
  - 17 %

  barefoot / minimalistická obuv

 • Merrell

  Merrell Vapor Glove 5 W spearmint J135378

  1 890
  2 399 Kč
  - 21 %

  barefoot / minimalistická obuv

Běžecké lyže Twin Skin Sport EF od značky Fischer jsou ideálním společníkem pro začínající lyžaře. Jsou vhodné především na jízdu ve stopě. Běžky disponují vynikajícími technickými vlastnostmi a moderním designem.

Základem lyží je pěnové velmi lehké a odolné jádro Air Power Compact. Kompozice osvědčených materiálů Efficient Forward zajišťuje vyšší elasticitu lyží. Zároveň zaručuje perfektní odraz, díky kterému si můžete běh na lyžích užít na sto procent.

Přesazená ražená struktura Ultra Tuning zajišťuje rychlost a univerzální použití lyží. Zároveň poskytuje neomezený skluz. Pružný a harmonický skluz zajišťují dva oddělené pásy Twin Skin, které jsou vsazené a integrované různě hluboko do skluznice. Pásy z mohéru se obzvláště v tvrdých nebo ledovatých podmínkách starají o bezpečný odraz.

Součástí balení je i vázání Tour Step, které je kompatibilní s NNN.

parametry:
vykrojení: 52-48-50
váha: 1670 g/194 cm


Technické parametry

Určení ,
Barva ,
Jádro Air Power Compact
Vykrojení 52-48-50 mm
Typ lyže Klasika
Podpora stoupání Ano
Podložka Ano
Profil lyžaře Rekreační
Typ jádra Pěnové
S vázáním Ano
Šířka středu lyže 48

Tabulky velikostí Fischer Twin Skin Sport EF + Tour Step 21/22

Jak správně vybrat

V první řadě si musí kupující ujasnit, jaký typ běžky hledá. V podstatě existují dva:

 1. Hladké běžky (wax), které se dále dělí na lyže určené na klasický způsob běhu a na bruslení (skating). V této skupině se nachází běžky od turistické, až po závodní úroveň. Jsou-li tyto lyže dobře připraveny (navoskovány), poskytnou uživateli neopakovatelný zážitek z jízdy. V ČR je také oblíbený typ lyží s označením Combi. Je to typ lyže, který je tvrdší než klasická a měla by teoreticky sloužit i pro skating. V alpských a severských zemích se tento typ běžky téměř nenabízí (mj. z důvodu rozdílné přípravy na odlišné způsoby a i z důvodu použití jiné délky holí).
 2. Běžky s tzv. podporou stoupání. Tato může být protismyk v oblasti stoupací komory pod botou lyžaře (grip, crown, lidově šupina atp.). Další možností jsou běžky se speciální skluznicí (Salomon Micro, Atomic Ultragrip…). Poslední tři sezóny používá Atomic a Salomon tzv. SkinTec. Jde o vyměnitelnou mohérovou desku v oblasti stoupací komory a zbytek skluznice je hladký (výborná sportovní varianta). Všechny běžky s podporou stoupání jsou určeny pro klasický způsob běhu. Výhodou této skupiny jsou jejich menší nároky na údržbu avšak na druhé straně jejich skluz nikdy nebude takový, jako u dobře navoskované hladké lyže.

Jestliže si tedy ujasním, co hledám, je nutno zvolit správnou délku lyže. Jedná-li se o klasiku je optimální cca + 20 cm nad výšku postavy. Bruslení 0 až + 10 cm nad výšku, u Combi cca + 15 cm.

Nejdůležitější je ovšem váha lyžaře v závislosti na délce (typu) běžky. Aby lyže správně fungovala při odrazu a skluzu, musí být  jejich tvrdost odpovídat hmotnosti uživatele. Tato tvrdost se měří na speciálním stroji tzv. Flextesteru. Tento stroj je schopen posoudit, zda typ a délka lyže je vhodná pro konkrétního lyžaře a současně diagnostikuje délku stoupací komory (úseku skluznice, kam nanášíte stoupací vosky). Je-li běžka příliš měkká, lyže nejede, je-li příliš tvrdá, není lyžař schopen se z ní odrazit (podkluzuje). Takto špatně vybrané lyže jsou nefunkční a znamenají pouze vyhozené finanční prostředky. Více se o Flextesteru dočtete na našem blogu.

Službu spojenou s diagnostikou na Flextesteru provádíme u zákazníků, kteří nakupují v našem kamenném obchodě i na e-shopu zdarma.Ověřit dostupnost
 


Adresa prodejny

Brechtova 27/7
638 00 Brno-sever

Jak se k nám dostanete
Zobrazit na mapě

info@actisport.cz
Otevírací doba
listopad - březen:
po–pá10.00–12.00
13.00–19.00
so09.00–12.00
 
duben - říjen:
po–čt10.00–12.00
14.00–18.00
10.00–12.00
sozavřeno
 
+420 731 431 912
+420 548 522 422