Porovnat (0)

O značce Dalbello

Společnost Dalbello je jedinou nezávislou firmou světa specializující se na vývoj a produkci lyžařské obuvi a ve svém oboru představuje naprostou špičku. Její počátky sahají až do roku 1974, kdy jí ve své rodné Itálii založili manželé Alessandro a Giovanna Dal Bello. Ti v 60. letech získali zkušenosti s výrobou lyžařských bot ve švýcarské firmě Henke a po následném návratu do Itálie položili základní stavební kámen vlastní společnosti.

Na přelomu 60. a 70. let nastala revoluce ve výrobě lyžařské obuvi, když se začalo přecházet od koženého materiálu k plastu. Firma se tomuto novému trendu musela obratně přizpůsobit a investovat do nových technologií potřebných k modernizaci výroby.

Díky nadstandardní kvalitě bot a neustálému posunování technologických limitů, firma v následujícím desetiletí vstoupila do podvědomí široké veřejnosti a jejich produkty se staly vyhledávanými i na mezinárodním trhu.

Společnost během let svého fungování navázala spolupráci s početnými vrcholovými lyžaři, kteří se osobně podíleli na vývoji nových modelů. Výsledná obuv se stala oblíbenou mezi profesionály a stejně tak i mezi rekreačními lyžaři.

Začátkem 90. let společnost zaznamenala ohromný komerční úspěch na největších světových trzích (USA, Německo a Rakousko) a díky tomu se firmě brzy podařilo vytvořit celosvětovou síť distributorů.

V novém tisíciletí společnost světu představila Rider Development Project, což je spolupráce profesionálních lyžařů a týmu špičkových inženýrů s cílem vytvořit ty nejlepší lyžařské boty vůbec. To má za výsledek, že RDP modely jsou jedny z nejunikátnějších a technologicky nejinovativnějších bot na světě. Lyžařská obuv Balbello se stala nedílnou součástí vybavení profesionálních závodníků, kterými jsou například Glen Plake, vítěz X-Games Tanner Hall, freestylový jezdec a držitel zlaté olympijský medaile Nick Geoper, dále například Russ Henshaw, Sean Pettit, Kevin Rolland nebo McRae Williams. Díky dlouholeté tradici a špičkové technologii dokáže obuv Balbello vyhovět požadavkům a potřebám i toho nejnáročnějšího lyžaře.

Alessandro Dal Bello je dodnes hlavou neustále rostoucí společnosti a během své kariéry se stal držitelem mnoha patentů na návrhy lyžařské obuvi. Každoroční objem produkce firmy činí více než 500 000 párů bot.

Od značky Dalbello pro vás vybíráme

Adresa prodejny

Brechtova 27/7
638 00 Brno-sever

Jak se k nám dostanete
Zobrazit na mapě

info@actisport.cz
Otevírací doba
listopad - březen:
po–pá10.00–12.00
13.00–19.00
so09.00–12.00
 
duben - říjen:
po–čt10.00–12.00
14.00–18.00
10.00–12.00
sozavřeno
 
+420 731 431 912
+420 548 522 422